Piękne dłonie i zadbane paznokcie

Dłonie są wizytówką.

Pięknie i zadbane, świadczą o tym, że dbamy o wizerunek, jesteśmy schludni i eleganccy. Dlatego warto poświęcić trochę czasu, by uzyskać takie wyniki. Tak naprawdę obecnie nie jest to takie trudne – niezależnie od tego, jakie się wykonuje prace, gdzie się pracuje, co się robi i jakie się ma zarobki. Oczywiście nie każdy sobie może pozwolić na drogi manicure w salonie czy na używanie na co dzień drogich kosmetyków. Ale tak naprawdę nie jest to konieczne. Dzięki temu, ze bez problemu można kupić rękawice ochronne, także prace domowe, ogrodowe, czyszczenie, sprzątanie, pranie, zmywanie, wyrywanie chwastów, nawet prace w budownictwie i wykończeniowe – nie muszą oznaczać katastrofy dla naszych dłoni.

Piękne dłonie jak o nie dbać?

Odpowiednio dobrane rękawiczki to podstawa. Poza tym – regularna pielęgnacja. Przede wszystkim używanie dobrze dobranych środków do mycia – bardzo często zwykłe mydła bardzo wysuszają dłonie. Warto mieć więc w kosmetyczce mydło o specjalnych właściwościach nie tylko myjących, ale i pielęgnujących. To bardzo ważne szczególnie dla tych osób, które np. z racji zawodu muszą często myć dłonie, pracują np. w kuchni czy w służbie zdrowia. Taka praca wymaga faktycznie częstego moczenia, mycia dłoni, dezynfekcji. To może zaś źle wpływać na kondycje skóry dłoni oraz paznokci. Na pewno dużym ułatwieniem dla gospodyń domowych są pralki, zmywarki – to wszystko powoduje, że bez obaw o zdrowie dłoni i paznokci można dbać o dom. Zadana pani domu, zadbana matka, nawet małych dzieci – to bardzo ważne, dla własnego samopoczucia, dla siebie, ale też dla otoczenia, bo gdy kobieta czuje się pięknie i atrakcyjnie, jest tak postrzegana, ma też lepszy humor, co wpływa generalnie pozytywnie na dom i rodzinę. Dłonie trzeba przede wszystkim nawilżać i natłuszczać. Z natury skóra dłoni jest dość sucha, nie ma tam gruczołów łojowych. Dlatego mycie tak im szkodzi, a wiadomo, ze dłonie się myje najwcześniej. Po każdym najlepiej umyciu lub przyjemnie kilka razy dziennie, trzeba zastosować krem.

Krem do rąk- na co zwrócić uwagę przy jego wyborze?

Krem musi być też odpowiednio dobrany. Warto wiedzieć, że niekoniecznie dobrym pomysłem jest wybieranie kremów z najniższej półki cenowej. Na ogół mają one w składzie przede wszystkim wodę i długo nic, a dopiero potem składniki odżywcze, w bardzo małych ilościach. Dlatego są dość wodniste i mało odżywcze, nawilżenie jest, ale też bardzo krótkie, bardzo szybko się wchłaniają, ale zaraz potem dłonie są tak samo suche, jak były. Lepiej jest więc wybrać bardziej gęsty, odżywczy krem. Nowoczesne kremy, nawet, jeśli mają właściwości natłuszczające i ochronne – nie pozostawiają lepkiej, tłustej warstwy, dość szybko się wchłaniają. Mają za zadanie nie tylko odżywić dłonie i paznokcie, ale również stworzyć na powierzchni warstwę ochronną, która będzie zapobiegać dalszym uszkodzeniom skóry dłoni, będzie to więc odbudowywanie jej warstwa po warstwie, przywracanie wspaniałej kondycji i wyglądu skórze. To jest zawsze podstawa pielęgnacji.

Jak dbać o paznokcie?

Warto także zadbać o paznokcie. Nie za długie, nie za krótkie, tak, by pasowały do stylu danej osoby, do wieku, do wykonywanej funkcji, ale też by było to praktyczne rozwiązanie. W niektórych zawodach jest zabronione posiadanie przesadnie długich paznokci, trzeba o tym pamiętać. Nadanie odpowiedniego kształtu także jest kluczowe. Generalnie – powinien być on naturalny, w zależności od dłoni, od długości palców. Szponiaste paznokcie czy też bardzo długie, kwadratowe, równomierne spiłowane – zawsz będą wygadać sztucznie i nieelegancko. Lepiej je delikatnie zaokrąglić, by płytka była wyrównana, bez nadawania im jakiegoś dziwnego kształtu. Używanie odpowiedniego pilniczka także jest bardzo ważne, szczególnie w przypadku osób ze słabymi, skłonnymi do rozdwajania się paznokciami. Kolejną rzeczą jest zmiękczenie i odsunięcie skórek. Dzięki temu można zadbać o wygląd płytki. Nasennie nakładamy odżywkę lub podkład. To może wystarczyć, jeśli ktoś lubi po prostu naturalny, neutralny manicure – odżywka w formie lakieru nadaje połysk, paznokcie wygadają elegancko i naturalnie, nie rzucają się w oczy. Jednak można także zastosować lakier. Obecnie właściwe wszystkie kolory są modne, ale też trzeba pamiętać o wielu aspektach. Okazja, strój, wiek, stanowisko, a nawet pora roku – to wszystko się tutaj liczy. Inny manicure jest do letniej sukienki, inny do eleganckiej stylizacji biznesowej, inny na sylwestra. Są także neutralne kolory, które pasują zawsze i wszędzie, dlatego każdy może znaleźć coś idealnego dla siebie, na każdą okazje i porę roku.